Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaYoutube Abone Sayısı Arttırma - Ücretsiz ve Organik Yollar 2024

Youtube Abone Sayısı Arttırma – Ücretsiz ve Organik Yollar 2024

Youtube Abone Sayısı Arttırma – Ücretsiz ve Organik Yollar 2024

Hoşgeldiniz dostlar, bu yazıma geldiğinize göre durun tahmin edeyim! Muhtemelen yeni bir Youtube kanalı fikriniz var veya uzun zamandır var olan bir kanalınıza takipçi kasmanın yollarını arıyorsunuz.

Belki de kendi kendinize şu soruları soruyorsunuz: Youtube abone sayım neden artmıyor? Youtube abonesi satın almalı mıyım? Youtube abone sayısı nasıl arttırılır? … gibi gibi …

Bu rehberimde sizlere bu işin püf noklarından bahsedeciğim. Sadece edindiğim deneyimler değil, sizler için yabancı kaynaklardan da yaptığım araştırmaları harmanlayıp eşsiz bir kaynak hazırladım. Umarım yazımı sonuna kadar okuyarak faydalı bilgiler edinirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

1. Bir Niş’e (Konuya) Odaklanın

Doğru yapmanız gereken ilk şey nişiniz, Türkçesi ile konunuzdur.

Bunu, YouTube içeriğinizi geliştirmek istediğiniz “tekrarlayan bir tema” olarak düşünün. YouTube abonelerinizi etkili bir şekilde büyütmek için izleyicilerinize abone olmaları için bir neden vermeniz gerekir.

Tek tip bir temaya veya nişe uymayan rastgele videolar yayınlarsanız, izleyicilerinizin kafası karışacak ve abone olmaya çok istekli olmayacaklardır.

En iyi YouTube kanalları, onları rakiplerinden ayıran belirli nişlere odaklanır. Tonlarca YouTube abonesini kanallarına çeken şey budur.

Belirli bir nişe odaklanır ve bu konuda harika içerikler oluşturursanız, YouTube kanalınızı bu nişle ilgili herhangi bir bilgi arayan kişiler için kolayca “gidilecek mekan” haline getirebilirsiniz.

Bu, YouTube abonelerinizi büyütmenin harika bir yoludur. Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin çözmeye yardımcı olduğu sorunu düşünün ve ardından bu tema etrafında videolar oluşturun.

2. Youtube Kanal Bilgilerinizi Doğru Girin

Kanalınız düzgün bir şekilde kurulmuşsa, videolarınızı rastgele izleyen birini sadık bir aboneye dönüştürebilirsiniz.

Abone olmayan birisi videolarınızdan birini gördüğünde, içeriği beğendiğinde ve YouTube kanalınızı kontrol etmeye karar verdiğinde ne olacağını düşünün. Markanızın kişiliğini ve kimliğini doğru şekilde yansıtan bir sayfa görmezlerse abone olmak istemezler.

Bu nedenle, YouTube abonelerinizi nasıl büyüteceğinizi düşünürken temel bilgilerinizi doğru girmeniz çok önemlidir.

İşte odaklanmanız gereken bazı şeyler:

Youtube “Hakkında” Bölümü Nasıl Olmalı?

YouTube kanalınızdaki “Hakkında” bölümü, kanalınızın neyle ilgili olduğuna dair ilgi çekici bir açıklama sağlamalıdır. Etkileyici bir açıklama, sıradan kişileri sadık YouTube abonelerine dönüştürmeye yardımcı olabilir.

Çoğu insan çok fazla metni okuyacak sabra sahip olmadığından, bu alana çok fazla bilgi yazmanıza gerek yoktur. Bu yüzden kısa, basit ama akılda kalıcı olmasına özen gösterin.

Youtube Kanal Profil Resmi Nasıl Olmalı?

Kanal simgeniz, YouTube kanalınızda özel ilgiyi hak eden bir başka önemli parametredir. Yani, bunu boş bırakmayın. Çoğu işletme, marka bilinirliğine yardımcı olabileceğinden logolarını bu simgenin yerine kullanmayı sever. Ve çoğu etkili kişi fotoğraflarını simge olarak kullanmayı sever.

Youtube Kanalınıza Sosyal Medya Hesaplarınızı Bağlayın

Diğer sosyal medya hesaplarınızı YouTube kanalınıza bağlamayı unutmayın. Bu, Twitter veya Instagram takipçilerinizi YouTube kanalınıza yönlendirmenin harika bir yolu olabilir. Ve içeriğinizi beğenirlerse, YouTube aboneniz olmayı isteyebilirler.

3. Youtube İçin Harika İçerik Oluşturun

Elbette harika içeriğin yerini hiçbir şey tutamaz. Tüm temel bilgilerinizi doğru bir şekilde girebilir ve ilgi çekici bir YouTube kanalı kurabilirsiniz. Ancak, içeriğiniz insanlara herhangi bir değer sağlayamazsa, YouTube abonelerinizi büyütmek için daha fazla mücadele etmeniz gerekecektir.

Bu nedenle, videolarınızı olabildiğince bilgilendirici, eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye odaklanın. Amatörce görünmemeleri için videolarınızı oluşturmak ve düzenlemek için profesyonellerle de çalışabilirsiniz.

Videolarınızda insanlar varsa, sadece bir senaryoyu okumadıklarından emin olun. Bunun yerine, bilgi paylaşırken tutku ve heyecan yaydıklarından emin olun.

Daha fazla YouTube abonesi edinmenin en etkili yolunun, videolarınızın çok sayıda görüntülenmeye başlaması olduğunu unutmayın. Ve mevcut abonelerinizin videolarınızı yalnızca eğlenceli ve yararlı olmaları durumunda izlemesi ve yeniden izlemesi muhtemeldir.

4. Youtube Çalma Listeleri Kullanın

Bu, videolarınızın daha fazla görüntülenmesine yardımcı olabilecek başka bir taktiktir. Bir oynatma listesindeki videolar birbiri ardına otomatik olarak oynatılmaya başladığından, bir kullanıcının ortalama görüntüleme sayısını artırmanıza yardımcı olabilir. Bu, içeriğinizi beğenirlerse kanalınızdaki sıradan kişileri sadık YouTube abonelerine dönüştürmenize yardımcı olabilir.

5. Bir Youtube Kanal Fragmanı Oluşturun | Youtube Abone Sayısı Arttırma

İzleyicilerinize kanalınızın sunduğu içerik türüne ve sağlayabileceğiniz değere bir göz atmalarını sağlayan ilgi çekici bir kanal fragmanı oluşturun. Bu fragman, izleyicilerinize kanalınıza abone olmaları için bir neden vermelidir, böylece eklediğiniz yeni videolardan otomatik bildirim alabilirler.

Çok fazla şey vermeden içeriğinize ilgi duymalarını sağlamak için fragmanı kullanın. Hedef kitlenizle konuşun ve onların duygularına hitap edin. Çözmelerine yardımcı olabileceğiniz zorluklar hakkında konuşun.

Rakiplerinizin ne tür fragmanlar kullandığını kontrol etmek ve sizinkini buna göre uyarlamak iyi bir fikirdir. Çok fazla yeni YouTube abonesi gelmediğini düşünüyorsanız, bunu arada bir değiştirmekten çekinmeyin.

6. Youtube Video Açıklamalarınızı Optimize Edin | Youtube Video SEO Ayarları

Hedef kitlenizin videolarınızı YouTube’da keşfetmesine yardımcı olmanın harika bir yolu, aramalar için optimize edilmiş harika video açıklamaları oluşturmaktır.

Blog sitenizde SEO yaparken link building neyse, Youtube tarafında da aynı şekilde SEO ayarlarının yapılması çok faydalı oluyor.

Video başlıklarınızı ve açıklamalarınızı, yüksek arama hacmine ve düşük rekabete sahip uzun kuyruklu anahtar kelimelerle optimize ettiğinizden emin olun. Ayrıca, video başlıklarınızda izleyicilerinize videolarınızı izlemek için bir neden veren eyleme geçirilebilir kelimeler kullanmaya çalışın.

7. Youtube’da Düzenli ve Sık Paylaşım Yapın | Youtube Abone Sayısı Arttırma

YouTube videolarınız için bir içerik takvimi oluşturduğunuzdan ve buna bağlı kaldığınızdan emin olun. Görüntüleyenlerin kanalınızın aktif bir kanal olduğunu fark etmeleri için düzenli olarak içerik yayınlamak gerekir. Bu, onlara YouTube kanalınıza abone olmaları için daha fazla teşvik sağlayabilir.

Paylaşmak istediğiniz bilgileri küçük küçük parçalara ayırmak ve her biri için bir serinin parçası olarak kısa videolar oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu, izleyicilerinizin daha fazlasını istemesini sağlayabilir ve daha fazla YouTube abonesi edinmenin harika bir yoludur.

8. Etkileyici Eylem Çağrıları Kullanın | Youtube Abone Sayısı Arttırma

Videolarınıza, insanların YouTube kanalınıza abone olmalarını isteyen harekete geçirici mesajlar eklediğinizden emin olun. Bunu yapmak için videolarınızda hem ek açıklamaları hem de sözlü harekete geçirici mesajları kullanmalısınız.

Bunları, izleyicileri diğer videolarınıza göndermek için Kartlar veya izleyicileri “Sonrakini İzle” seçeneğine tıklayarak diğer videolarınızdan bazılarını izlemeye teşvik edebileceğiniz Son Ekranlar gibi özelliklerle birleştirin.

9. İzleyicilerinizle Etkileşim Kurun | Youtube Abone Sayısı Arttırma

Son olarak, YouTube abonelerinizi büyütmenin kesin bir yolu olduğu için izleyicilerinizle etkileşim kurmayı unutmayın. Videolarınızda aldığınız yorumları yanıtlayın, çünkü bu daha fazla kişiyi onlara yorum yapmaya teşvik edebilir. Daha fazla etkileşim, videolarınızın arama sonuçlarında daha belirgin bir şekilde görünmesine ve daha fazla abone edinmenize yardımcı olabilir.

Son Tavsiyeler | Youtube Abone Sayısı Arttırma

Videolar, mesajlarınızı izleyicilerinize iletmek ve onlarla yakınlık kurmak için gerçekten harika bir araçtır. Ve YouTube, uzmanlığınızı videolar aracılığıyla sergileyebileceğiniz en iyi sosyal medya platformlarından biridir.

İlgi çekici bir YouTube kanalı kurmak ve harika içerikler oluşturmak için yukarıda belirtilen ipuçlarını izleyin, böylece YouTube abonelerinizi satın almak zorunda kalmadan büyütebilirsiniz.

Youtube, sosyal medya, web tasarım ve SEO konularında profesyonel destek almak için benimle iletişime geçebilir veya aşağıya sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Hepinize bol şanslar dilerim 🙂

Menderes Kahraman
Menderes Kahramanhttps://mendereskahraman.com
Google ödüllü web tasarım ve SEO uzmanı. Uzman olduğum konular hakkında araştırmalar yaparak, alanındaki en iyi içerikleri oluşturup yayınlıyorum. Beni Youtube ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Sponsorlu -spot_img

Popüler Yazılar